Miks me kardame vigu teha?

Ma ei ennusta endale üldiselt. Ma usaldan elu ja mulle meeldivad üllatused, ka kehvad, sest need tõukavad mugavustsoonist välja ja sunnivad hallid ajurakud tööle.

Täna tõmbasin ma endale kaardi mis ütles “Ära karda eksida, ka robotid eksivad. Eksimine on inimlik ja läbi eksimiste me kasvame ja areneme. Kes vigu ei tee, sellel on raskem elus edasi jõuda. Enda vead ongi parimad õpetajad.”

Ma olin mitu päeva juba arutlenud endaga vigade üle mis ma olin teinud mõne aasta jooksul. Miks ma ei teinud muudatusi varem, miks ma tegin rumalad väljaminekud, miks ma ei kuulanud kedagi, kes midagi ütles või miks ma ei usaldanud oma sisetunnet, analüüsinud plaane läbi paremini või loobusin liiga kergelt.

Täna olen ma nende vigade üle tänulik, sest muud moodi ei olekski saanud kasvada. Ma ei oleks täna see kes ma olen või ei teeks seda mida ma teen kuima poleks seda teekonda läbi käinud kus on ka kivid ja kännud. Oma kogemuste põhjal saan palju aidata täna ka teisi, kes on sarnasel teekonnal.

Teiste vigadest võib ka õppida, aga see on nagu teooria lugemine raamatust. Mitte muidugi kõiki lolluseid ei pea enda peal katsetama, aga osad olukorrad tuleb ikka ise praktikas läbi teha, et õppetund ja kogemus kätte saada.

Tegelikult ei olegi vigades midagi hullu, kuni need muidugi ekstreemseks ei lähe. Tehtud vead panevad meid hindama parandatut ja paremaid olukordi. Ja nagu ikka, igale mõõnale järgneb ka tõus, seega tehke vigu, analüüsige neid ja tehke edasi paremini kui eelmine kord. Ennast piitsutada tehtud vigade eest ei tasu. Iga asi on ikka millekski hea!

Merily

Ps! Kes soovib ka neid kaarte omale, siis siit saab tellida:

https://pood.kirstitimmer.ee/toode/ennustuskaardid-igaks-paevaks/