Meil on kaaslasega seksist erinevad ootused

Üks väga levinud mure suhetes on seks. Kui kõik muu klapib ja on tore, aga magamistoas meeldivad hoopis erinevad asjad.

Ma puutun üsna sageli kokku klientidega, kellel just selline mure hingel on.  Kõik võiks olla lilleline ja tore, aga õhtul voodisse minna ei taha, sest kaaslase ootused on ületamatud, kuna ilmselt on oodata jälle ettepanekuid mis kuidagi meeltmööda ei ole ja panevad ennast ebamugavalt tundma.

Inimesed suhtuvad intiimsusse ja lähedusse väga erinevalt. On neid kellele on lähedus ja intiimsus äärmiselt olulised ja neid, kelle jaoks on selline side teisejärguline. Mõni tunneb, et ta on lähedane oma kaaslasega vaid siis kui saab pidevalt käest kinni ja kaisus olla, teine tunneb jällegi, et vestlused ja ühised tegevused on need mis lähendavad. Kuidas aga tulla toime kui üks soovib üht ja teine teist?

Sellised suhted muutuvad üsna kiiresti probleemiderohkeks. Lähedus on hea, aga liiga palju head ei ole enam hea. Põnevus on samuti hea, eriti magamistoas, aga kui ühele osapoolele muutub asi põnevusest ebamugavaks, siis ei ole enam põnev, vaid tekib hirm, ärevus ja distants. Nii hakkab tekkima kaaslase jaoks defitsiit sellest mis talle meeldib ja teisele poolele hirm kuidas jätkata kui kaaslane soovib intiimsust viisil mis mulle meeltmööda kohe kuidagi ei ole.

Kuhugi maani saame alati kompromissidega kaasa minna. Teinekord kiputakse keelduma kõigest uuest enne kui isegi on arusaadud mida kaaslane päriselt teha soovib. Nagu öeldakse, siis enne teada ei saa kui ei proovi. Samas on asju mis lihtsalt ei kõneta üldse ja oma kehaga ei taha lasta teha, siinkohal on väga oluline öelda välja ka see, et  „ei, see mulle ei sobi!“

Ilmselgelt ei taha keegi oma partnerit alt vedada või talle pettumust valmistada, aga see ongi paarisuhe – kõik mis teisele inimesele meeldib, ei pea mulle meeldima, leiame mingi ühise viisi, mis mõlemale sobib.

Ma olen aastate jooksul näinud väga palju paare, kes on kaaslase meeleheaks läinud kaasa igasuguste „põnevustega“, kuid tehes seda tegelikult vastumeelselt, kuni kogu intiimsus on muutunud tülgastavaks ja ebameeldivaks. Ehk siis miski mis peaks olema suhtes positiivne ja lähendav on muutunud vastupidiseks. Sellises suhtes ongi väga raske jätkata õnnelikuna.

Seksi puhul öeldes välja asjad mis meeldivad ja ei meeldi panevad ka paika selle, et kas kokkuvõttes inimesed omavahel sobivad või mitte. Kuna intiimsus on suur osa paarisuhtest, siis ebakõlad selles osas viivad varem või hiljem momendini, kus tekib küsimus, kas ma tahan selle suhtega üldse enam edasi minna? Seda eriti kui teine osapool on oma seisukohtadega jäik.

Voodielu on miski kus ei saa peale suruda viise, mis kaaslasele ei sobi, sest see võib lõpuks tekitada lihtsalt trauma. Kui ikka lae all kostüümis kiigel rippumine ei ole sinu teema, siis tuleb seda kaaslasele ka julgelt öelda, et „mulle see kahjuks naudingu asemel pakub pigem ebamugavust“.

Julgust soovides

Merily