Hingedepäev

Alanud on kuu, mis on teistest kuudest teistmoodi ja pühendatud neile, kes koos meiega seda siin enam ei tähista. Täna on aga eriti tähtis püha, Hingedepäev.
Soomes tähistatakse seda püha terve kuu kui surnutekuuna. Mujal maailmaski tähistatakse seda üsna suurelt.
Ma ei kirjuta täna morbiidses ja kurvas võtmes sellest päevast, sest milleks? See päev on tähtis tähistamaks meie lahkunud lähedaste elatud elu. Mälestamaks neid sellistena nagu nad olid eluajal. Tundma rõõmu, et nad said elada täpselt nii hästi kui neile anti ja nad seda kasutada oskasid.

Tänane päev on ka ajalukku oma kommete poolest märkimisväärselt toredasti kirjutatud.
Hingedepäev on tuntud sellepoolest, et lahkunutele valmistati parimad road, toodi välja nende kalleimad ehted, näitamaks, et nende jaoks oluliste asjade eest on hoolitsetud, tehti kingitusi, köeti saun ning lapsed jooksid külavahel santi, lina ülepea – silmaaugud sisse lõigatud. Viimane meenutab meie Halloweeni.

Süüta täna küünal mälestuseks, vii oma kallile varalahkunule tema lemmiklilli, võtke koos pits teravat või maiustage šokolaadiga. Meenutage mõni lõbus lugu, rääkige möödunud ajast. Nautige teineteise seltskonda unustades, et teie maailmade vahel piir on. Ärge koormake neid täna kurbusega, vaid võtke nad vastu rõõmuga, näidake, et ka neil on mille üle uhkust ja rõõmu tunda!

Võtke hetk ka enda jaoks ja meenutage kui palju head ja ilusat on teie endi elus mille nimel elada ja mida soovite oma eluraamatusse veel kirja panna.

Rahu teie lahkunud lähedastele soovides
Merily