Üleadsetega pahuksis

Ma puutun oma vastuvõttudel väga tihti kokku inimestega, kes on soetanud omale uue kinnisvara, näinud vaeva ja teinud tööd, et luua sellest omale turvaline, ilus ja armas kodu kus elada, kasvatada lapsi ja nautida vanaduspõlve. Kõik on justkui läbi mõeldud, tehtud õiged sammud ja väljast paistabki imeline, aga kogu sellele muinasjutulisele loole heidab tumeda varju kõrvalt aiast tulev tume pilv.

Me saame valida omale elus sõbrad, tuttavad kellega lävime ja oma elu jagame. Küll aga ei saa me valida pereliikmeid, sugulasi ja naabreid.

Võiks ju arvata, et kui enne teha taustauuring, siis on pilt selge, kas selliste inimeste keskel on hea elada või mitte, aga ka toredad ja head naabrid võivad otsustada kinnisvara vahetada ja nii võib kõrvale sattuda laus õudus.

Olen ise pidanud terve elu tegelema igasuguste põnevate karakteritega. Küll vägivaldsetega, küll ninatarkadega, lärmakatega, pärjapeadega jne. Valikut on olnud hulganisti. Kortermajades tõesti oleme sunnitud rohkem taluma kui eramajas. Sellest sai ka minu piir ning otsustasin, et ei ela enam päevagi oma elus korteris. Teen tööd nii palju kui vaja, aga elan majas kus keegi oma kalapanniga mu ukse taga ei jookse, kus ei pea ma kuulama pealt kuidas keegi igal õhtul kena keretäie saab või rõdul piiludes arvet ei peab mu külaliste hulga üle. Mitte, et selliseid jaburdusi eramaja omanikud teha ei võiks, aga siiski tundub mulle viimase puhul rohkem privaatsust.

Kuid olgem ausad, ka eramajade puhul saavad naabrid omajagu jageleda.

Eks ikka on inimesi, kes ei oska oma aega väga edukalt sisustada. Kui ikka hammasrattad peas ragisevad, on roostes või valesti paigaldatud, siis ei ole mõtet oodata, et kett seal ilusti peal õlitatult jookseb. Ei ta jookse.

Mida aga teha ja kuidas ennast kaitsta naabrite negatiivse energia ja pahatahtliku silma eest?

Üks parimaid nippe on segada kokku meresool, pihlakamarjad ja võimalusel ka palo santo puru. Teha sellega ring hoovile aia äärtpidi peale. Aia nurkadesse soovitan ma panna musta töötlemata turmaliini. Viimase leiad mu epoest: https://merilytimmer.ee/product/kodukaitse-komplekt-2/

Lisaks on mõistlik hoida oma koduukse juures kodukaitse nukku. Leiad siit: https://merilytimmer.ee/product/kodukaitse-nukk-mustsilmne/

Väljaspoole koduust soovitan alati teha meresoolaga piir, lugedes peale sõnad, et siit kellegi pahatahtlikkus üle ei astu.

Korterite puhul soovitan korteri erinurkadesse panna need samad turmaliini komplektid, nukk välisukse juurde ja korteris võib panna meresoola sissepoole uksepiida juurde üheks nädalaks. See on piisav aeg, et energeetiline jälg maha jääks.

Eramajade puhul soovitan alati istutada väravasse mõlemale poole pihlakad, et kaitsta oma kodu pahanduste eest.

Lihtsad nipid, aga aitavad palju!

Seega kui tunned, et ole sattunud üleaedsetega pahuksisse, siis proovi neid viise enda kaitseks.

Ikka mõistlikust soovides

Merily