Ükski laps ei päästa suhet

 

See on üks valus ja kole teema ning paraku puutun ma sellega väga tihti kokku oma vastuvõttudel.

Kõik inimesed tahavad oma ellu armastust. See ei pea küll alati olema paarisuhtena, aga lähedusvajadus on kõigil.

Olen seda ka öelnud, et igaühele meist ei ole siin maailmas vastuarmastust paarisuhte näol loodud. See lihtsalt on nii paraku. Iga hing on tulnud siia ilma erineva eesmärgiga ja see ei ole alati pereloomine või armastuse kogemine. Nagu kõikide teiste asjadega, on ka armastusega samamoodi – jõuga ust kangutades sealt midagi head tegelikult välja ei tule.

 

Ikka ja jälle käiakse küsimas mõnda sünget rituaali kellegi enda küljes kinni hoidmiseks või mõnda muud alatut nippi kuidas teine inimene endaga suhtesse manipuleerida. Armastus on vaba, seda ei saa peale suruda, sundida, vägisi armsaks ei saa kellelegi ja kui saadki, siis pole see tegelikult päris, vaid õhkõrn valedest kokkuklopsitud kaardimaja, mis vaid hetkedega tegelikult kokku variseb. Oh neid pisaraid siis!

 

Ja nii me jõuame nende naisteni, kellele juba maast madalast on sisse kasvatatud suhtumine, et tee see laps valmis ja küll siis mees jääb sinuga. Väga õudne.

Kui vanasti see mingil kujul toimis, siis arvestades tänapäeva kombeid ja tõekspidamisi need trikid enam ei toimi. Ei hoia ükski laps seda meest naise juures kui soovi koos olla pole. Nii sünnitatakse lihtsalt katkiseid terapeudi kliente juurde. Kui kahe inimese vahel sidet ei ole, siis tihtipeale ei ole hiljem ka isal oma enda lapsega seda sidet.

Eriti kurb on see kui peale lapse sündi mees lähebki minema ja naine oma enda last enam armastada ei suuda, sest eesmärk oli juba algusest peale vale ning nii läheb kehvade mustrite ahel kiirrongiga sõidule.

 

Ükski laps ei päästa kunagi ühtegi suhet kus omavahelist tõmmet ja sidet ei ole. Laps ei pane kedagi omavahel rohkem tundma või armastama. Nii tunneb seda ka ju siia ilma sündiv väike õrn hing, kes ei peaks oma esimesi aastaid veetma koheselt sellises katkises ja valusas energias.

Kahe inimese vaheline suhe, armastus ja hoitus on perekonnas alati kõige alus, vundament. Sellele saab luua. Kui vundament on olematu või laguneb igast nurgast, siis ei püsi sinna ehitatu ega ka hakka uue korruse ehitamisega kuidagi rohkem koos püsima.

 

Seega väike mõttetera – kui mees sinuga koos olla ei taha, siis ei ole ta lihtsalt sulle see õige. Kaardimajad kukuvad alati kokku!

 

Ikka selgeid mõtteid ja seda päris armastust soovides

Merily