Too oma ellu ise muutusi

Ikka ja jälle puutun ma kokku inimestega, kelle elu on mingil põhjusel kuidagi seisma jäänud ja seisnud seal ühes kohas juba pikkaaega. Kunagi on tekkinud mingi kindel rutiin ja sealt enam välja tulla ei osata. Lisaks kipub sinna juurde tekkima ka kurtmine, et kõik seisab ja midagi ei liigu. Midagi ei saagi ise liikuda, ikka tuleb liigutama hakata.
Kui igapäevaelu on koguaeg üks ja sama, siis tuleb jõuga hakata sisse tooma erinevaid tegevusi. Kasvõi hobide näol. Käia iga päev kodu-töö-kodu võibolla mõni trenn ka vahel ei vii kuigi kaugele elus paraku. Varem või hiljem toob stressi või mõtte, et elu on igav ja mõtetu.
Toon kasvõi enda näol näite. Minu elu hakkas ka kuidagi liiga rutiinseks muutuma ja seda ma ei kannata. Läksin tegin omale relvaloa, tänaseks on mul uus hobi, käin lasketiirus ning plaanin nüüd ka liituda taktikalise laskmise klubiga, et täiendada oma hobi veelgi uute oskuste ja teadmistega. Lisaks kui trenn oli pigem selline rahulik ja niisama liigutamine, siis nüüd läksin jälle tagasi poksima. Mõnus vaheldus. Igasugused load on üldse praegu teemaks, mina plaanin järgmisena ette võtta väikelaeva juhiload. Igasuguste lubadega seoses õpid ka seadusi ja need ei jookse iialgi mööda külge maha. Lisaks on minu jaoks alati 4wd seiklused ja niisama möllamised suur lust ja lillepidu olnud.
Milleks jääda ühte kohta paika kui see ei vii edasi, ellu tuleb ikka särtsu ja põnevust ka ise juurde luua, algatada sõprade ja perega lõbusaid ja arendavaid tegevusi.
Sama on ka suhetega. Kui kogu suhe piirdub kodus nelja seina vahel vestlusest “kuidas täna tööl läks?”, siis tegelikult on aeg seda suhet korralikult raputada. Kas siis eluvaim sellele sisse või ei olegi enam midagi parata. Loomulikult on ka neid inimesi, kes sedalaadi elu naudivad, soovivadki elult vähe ja ei vaja oma ellu põnevust ega midagi uut, aga nendest inimestest kirjutan ma mõni teinekord.

Mille põnevaga Teie oma ellu särtsu toote?