Sõnamised ja needused

Sõnamised ja needused on üks kõige populaarsemaid teemasid nägijate juures. Ikka ja alati on inimesi kimbutanud hirm, et keegi neile kurjasilma peale pannud.
Eestis on needustejuhtumeid pigem üsna vähe. Needused ei ole kunagi Eestis kuigi populaarsed olnud. Pigem on see venekoolkonna ampluaa. Eestis on olnud aegade algusest saati ikka sõnamised.

Mis on nende vahe?
Sõnamised on alati lühiajalised ja saavad ise otsa. Needus on aga miski, mis ei saa ise otsa ja on kümneid kordi julmem ning hävitav.
Sõnamiste puhul enne kui keegi jõuab sekkuda on need tavaliselt juba töö ära teinud. Kiired ja lühikesed. Needus võib aga kesta põlvkonniti, eludekaupa, kuid ka vaid ühe eluea jooksul.

Kes needuseid maha võtab?
Ükski endast lugupidav sensitiiv ei puutu iialgi needust – ehk ei võta maha. Üllatav? Mitte eriti. Kui lähed ise näppima, võid saada endale. Seega teadjad õpetavad kuidas inimene saab ise endalt maha võtta. Veel parem oleks muidugi kui maha võtaks see kes pani, aga teinekord ei oska nad seda isegi eemaldada.

Kuidas saad ise kontrollida kas sulle on peale pandud needus?
Üks vanemaid ja levinumaid viise ise kontrollida on muna rituaal. Võtad keetmata kanamuna, hoiad seda käes ning paned sinna sisse asjad mis ei kuulu sinu juurde. Seejärel täida pool klaaspurki veega, löö muna sinna sisse katki ja vaata mis värvi niidid munast tulevad. Kui niidid on puhtad, on ka hing puhas. Kui niidid on mustad, siis on aeg abi otsida. Mustade niitidega muna puhul tuleb purgi sisu matta maha kalmustule aia äärde.

Aga nagu ikka rõhutan ma ka täna seda, et iga väike pahandus ei ole needus. Needus on siis kui enam ei suuda seletada lõpmatut hävingut oma elus. Seletamatu kogus kummalisi surmasid, haiguseid, eluohtlikke õnnetusi jne. Töölt vallandamine ja nohu/köha ei ole needused!

Merily