VOODOO

Kui voodoost rääkida, siis üldiselt tuleb inimestel silme ette esimesena nukkude torkimine nõeltega, kus nukke on kujutatud justkui mõne teise inimesena. Niiviisi siis tahtlikult liiga tegemine mingi eesmärgi nimel.

Ütlen ausalt sellise kujutluse on loonud pigem filmid. Jah, selliseid asju saab teha, see on väga must ja kole maagia ja selle eest saab väga rängalt karistada. Teistele teadlikult ja tahtlikult halba tehes saame väga suure karma kaela.

Tänapäeval kasutatakse voodoo nukke pigem ravielementidena. Väga praktilised ja kasulikud. Et mitte minna otsekontakti haigega on ravi läbi nuku palju ohutum. Mis see voodoo siis tegelikult on?

Vodouistidel on üks peamine looja-jumal, kelle nimi on Bondye. Kuna Bondyega ei võeta ühendust, siis kummardatakse temale alluvaid vaime ehk loa’sid. Iga loa esindab mingit aspekti inimeste elus, näiteks armastus, tervis, töö jne. Loadele tehakse annetusi ja altareid, peetakse nende auks pidusid ja tseremooniaid. Lauldakse ja tantsitakse.

Loadele antakse ka võimalus maisteks naudinguteks ehk toimuvad seestumised. Tavaliselt nauditakse sigareid ja rummi ning pidustusi mis nende auks tehtud on. Ehk nukkude torkimisest on asi väga kaugel. New Orleansis on voodoo samuti populaarne. Seal kujunes välja oma usundivorm orjadel, kes sinna saadeti. See segunes kultuurist ja religionist kristlusega. Neil on aga tähtsal kohal erinevad taimed ja mürgid millega viia läbi rituaale ja luua kaitsvaid amulette, kuid ka rünnakuteks.

Enamjaolt kasutati voodood igapäeva toimetuste juures, et hoida häid suhteid ja olla ühenduses lähedastega ning kaitseks, kuid seal kujunes ka välja mürgitamine ja tugevad rünnakud vaenlaste vastu. Voodool on väga pikk ja põnev ajalugu ning keda see kõnetab, siis tasub lugeda või vaadata dokfilme. Siinkohal tasub meeles pidada, et kodus praktiseerida ei tasu!

Mõnusat õhtut
Merily