Mis toimub Eesti kodudes?

Mulle meeldib teha koduvisiite, lood on alati erinevad ja väga huvitavad. Loomulikult on ka juhtumeid kus seletab kõik füüsiliselt ära või on lihtsalt hirmul suured silmad olnud.

Vanad majad elavad tihtipeale oma elu ning tahavad ka rääkida oma lugu ning need lood on põnevad.

Millised need lood siis on? Eks seinad säilitavad palju. Säilitavad rõõmu, õnne, sära kui ka kurbust, hirmu ja valu.

Keeruliseks läheb, aga siis kui need sündmused oma elu koos elavatega koos edasi tahavad elada.

Vägivald ja kurjus on põhilised mis kestma jäävad, mõrvad, enesetapud eriti.

Levinud mured on tihti need kus on kuulda kedagi või midagi, samme, juttu, näha kedagi justkui väljaspool silmanurka, puudutused, mustad kujud, asjade kadumine või asukoha muutus, elektroonika jupsimised, energeetiliselt väsimine ja kehvaolek, laste kummaline käitumine või vestlused “kellegagi”.

Mida siis teha kui sellise olukorraga tuleb silmitsi seista? Niisama viiruki suitsetamine tegelikult ei aita. Viirukid, salvei, palo santo jne puhastavad kodu energiat. See tähendab, et kui on koduses keskkonnas palju stressi, pahandust, kurbust või tüli olnud, siis on need suurepärased vahendid. Vaimolendeid need aga välja ei aja ja kogenematusega surkimine võib asja hullemaks teha.

Levinud nalja tegemise viis on ka taldriku keerutamine ja ouija boardiga mängimine. Nendel tegevustel kipuvad olema väga tõsised tagajärjed. Nimelt kui uks avada, siis oma lollusega võib sealt läbi lasta keda iganes. Niisuguse murega on minu poole pöördunud mitmed täiskasvanud oma laste pärast, sest olukord kodus on väljunud kontrollialt. Arvatakse, et kutsutakse üks kindel, aga tegelikult tuleb keegi teine või terve kari ja ära saata ei oska keegi ning ongi pahandus majas.

Kui pahandus on juba juhtunud või on koduga päriselt muresid, siis on mõistlik pöörduda ikkagi omaala professionaali poole. Sellegi kohapealt tuleks enne korralikult uurida, suvalisi 10€ tädisid pendeldama kutsuda pole mõtet.

Rahulikku õhkkonda soovides

Merily