Mis toimub suhetega sel aastal?!

Mõtisklesin täna pisut selle aasta üle. Ammu pole ma pidanud ütlema, et see aasta on olnud väga keeruline ja kummaline üheaegselt.
Kas teile on jäänud mulje, et sellel aastal on suhted kuidagi eriti veidrad? Petmised, lahkuminekud, segased tunded, kummalised olukorrad jne?

Ma olen jälginud pikalt mis suhetes toimub. Endal, teistel, klientidel, ümberringi. Selline veider ajastu on kestnud tänaseks umbes 2-3 aastat juba, kuid sel aastal hakkab see eriti silma. Samasugune aeg oli 2012-2013. Pikad suhted purunesid, petmised tulid avalikuks ning lauad pöördusid.

See aasta on tugevalt pannud proovile suhted ja vaimse tervise inimestel. Tunded on laiali kui segamini riidekapp ja täpselt ei mõista mida jätta, mida minema saata ja kuidas kõik ära koristada. See on pilt mida ma näen igapäevaselt oma töös.

Armumised on kiired, kuid jäävad vastuseta, pikad suhted on jäänud ajahammasrataste vahele ja kipuvad nüüd purunema. Enda tunnete mõistmine on muutunud müstikaks ning see omakorda toob inimesed kaarte piiluma, et saaks mingigi selguse.

Vaimne tervis on teema mis on saanud eriti tugeva löögi. Depressioon on süvenenud eriti noorte seas, erinevad vaimsed haigused on hakanud väljalööma silmapaistvalt, abist jäädakse pidevalt ilma järjekordade pikkuse tõttu kui ka teenuse pakkujate puuduse tõttu. Abi otsitakse kust saadakse, et natukenegi leevendust muredele leida. Tihti jõutaksegi enne kaardimooride juurde kui psühholoogide, sest nende juurde saab natukenegi kiiremini ja saab esialgse niidiotsagi kätte, et kuskilt enda abistamisega alustada.

Tormiline on see aasta olnud ja torm on möllanud inimeste suhtes tundlikel maastikel. Suhted ja vaimne tervis paraku käivad ka käsikäes, õrnad kohad mis on löögi alla sattunud.

Kuidas sina tunned selle aasta osas?