Mida toob aasta 2024?

See aasta on olnud küllaltki väsitav ja rusuv. Kui vaatame millised viimased aastad üldse on olnud, siis ega need kergemate killast kindlasti olnud pole. Ühel või teisel määral on need pannud proovile inimeste füüsilise tervise, vaimse tervise, suhted, sissetuleku ja üleüldise võime toimida terviklikult.

Aasta alguses mainisin juba, et jänese aasta tuleb salakaval. Olge ettevaatlikud keda oma koju lubate. Tagasi vaadates näen nii enda kui ka paljude teiste inimeste pealt, et tõepoolest oleks pidanud olema ettevaatlikum, aga vot tagantjärele tarkus nagu ikka.

Mul on heameel näha, et draakoni aastaga muutub nii mõndagi. Draakon on suur ja tugev ja lööb sabaga platsi puhtaks ning vajadusel purskab tuld juurde kui keegi aru veel ei saanud.

Suurte muutuste aasta isiklikus plaanis. See on lause mis võiks 2024 aastat iseloomustada. Suuresti tuleb aasta kus inimesed elavad rohkem endale. Enda heaolu on oluline ja enne aitan ennast kui teisi. See ei olegi vale. Lennukis peame ka kõigepealt panema hapnikumaski endale kui teisele, sest kui endal saab hapnik otsa, siis ei saa me ka kedagi teist aidata. Samasugune pilt on tekkinud inimestega. Kõik on koguaeg teisi aidanud ja endal on jaks nüüd otsa saanud, ehk on aeg teha midagi enda heaks, et energia taastuks.
Suuremat paralleeli tuues tooksin näite kasvõi selle näol, et Eesti on aidanud viimastel aastatel väga palju teiste riikide inimesi. Aeg on tähelepanu suunata oma enda rahvale, sest inimesed ei jaksa enam teisi aidata, vaid vajavad ka ise tuge.

Aasta soodustab isiklikus plaanis suuri muutuseid. Kõik millest oled tahtnud vabaneda, siis nüüd on aeg teha julgeid otsuseid! Muuda välimust, langeta kaalu, vaheta tööd või kinnisvara, loobu suhetest mis edasi ei vii ja too oma ellu kõik see mis paneb sind särama. Kui paned end särama ja oled õnnelik tehes asju mis sulle meeldivad, siis jääd silma ka teistele oma agaruse ja rõõmuga. Nii kutsud oma ellu armastust.

Aeg on laiendada ka oma silmaringi! Käi kultuurisündmustel, külasta muuseumeid, loe palju, reisi, õpi. Tegele asjadega mis annavad sulle juurde uusi teadmisi ja sisu. Erilist tähelepanu pööra rahateemadele. Õpi sel aastal midagi raha kohta. Kuidas säästa-kuidas kasvatada. Aasta lõpus oled endale tänulik.

Mured mis on siiani tundunud kuidagi ületamatud, saavad tegelikult lahenduse hoopis kergemini kui esialgu arvasid. Nii mõnigi murekoht paneb uuesti analüüsima, kas tegu on üldse minu murega või tegelikult kellegi teise probleemiga?

Vanad lahtised otsad võivad viia sel aastal otsima maagiast lahendusi, kuid ikka ja jälle selle eesmärgiga, et need peatükid täielikult lõpetada. Kõik mis hoiab sel aastal tagasi peab jääma maha, et saaksid ise edasi liikuda. Seega telliskivide kaasas kandmine lõpeb.

Võtke see 2024 aasta endale. Tehke asju mis muudavad teid rõõmsaks ja õnnelikuks. Õppige ütlema EI seal kus tunnete, et asjadega kaasa minna ei soovi. Tehke muudatused mis viivad teid edasi. Armastage ennast ja leiate peagi, et ka teised armuvad teid vaadates. Olge eeskujuks nii endale kui teisetele, olge produktiivsed ning organiseerige omale periood elus mis jääb meelde kui suurte ja edasiviivate muutuste aasta.

Edukat aastat soovides
Merily