Kummalised leiud koduhoovist

Viimasel ajal olen saanud palju kirju teemadel kus inimesed on koduhoovist ümberkorralduste käigus leidnud hirmuäratavaid esemeid.

Üks levinumaid on siiani olnud hauakivid ja ristid. Ega selline leid just meeldiv pole, aga küsimus tekib, mida selle leiuga peale hakata?

Igaljuhul tasub kõigepealt tuvastada ära kas tegu on inimese hauakiviga või teinekord on sarnane ka majade ehitusaastate kivid.

Inimese hauakiviga on asi üsna must-valge. Hauakivid ja ristid käivad siiski surnuaias mitte kellegi koduhoovis!

Koduhoovi need ei kaunista, hauda aga küll, seega igal asjal ikka oma koht.

Soovitan välja uurida, kas on lahkunul pereliikmeid kes soovivad sellega tegeleda või viia ise surnuaeda. Surnuaiavahilt saab kindlasti ka infot kas neil on kogumispunt või kuidas edasi toimetada.

Kartma neid asju ei pea. Päeva lõpuks on need kõigest esemed, mälestusesemed, aga vales kohas lihtsalt.

Teisena leitakse luid. Jällegi, sõltub kelle omad. Inimeste luude puhul tuleks kindlasti tegutseda, nende koht pole koduhoovis. Loomadega on nii ja naa, mina isiklikult ei ole ümber kuhugi matnud. Olen leidnud kunagi looma luid aiast, jätsin sinna paika. Ei seganud, ei mõelnud neile ja lasin olla.

Kolmandaks on aarded nagu mulle naljatledes meeldib öelda. Ehk ehted, raha või muud väärisesemed. Vot see on koht kus igaüks otsustab ise. Kes laseb hinnata, kes hoiab endale, kes viib muuseumisse. Ühte ja õiget siin ei olegi.

Olen puutunud kokku ka looga, kus osteti vana hoone, mis oli seisnud kaua tühjalt ning seal oli käidud tegemas rituaale. Seal oli siis altar, mis oli pühendatud satanismile, rituaalides kasutatud esemeid, joonistusi sümbolitest jne.

Selliste leidude puhul ma ei soovita minna hurraaga asju näppima. Pigem võtta ühendust sensitiiviga, kes selliste asjadega tegeleb EHK palun uuri enne!!! Salveitossu ja ingli jutuga ei läheneta sellistele asjadele! Oskamatusest, rumalusest ja lollusest võib saada sellise juhtumi puhul väga valusalt vastu näppe. Vähe sellest, et ei tea mida tehtud on, ei tea ka seda kas esemed ja altar on kaitse alla pandud. Seega võib uudistajale kaunis kergesti pahandus kaela sadada. Niiet käitu sellise juhtumi puhul alati ratsionaalselt ja jäta selle koha puhastus vastavatele inimestele.

Igaljuhul on need lood alati põnevad ja kui keegi midagi leiab, siis minu poole võib julgelt pöörduda kui tekib küsimus mõne leiu osas.