Armastus sõbra vastu

Palju on spekuleeritud teemal, et kas mehe ja naise vahel saab olla sõprust? Ilmselt paljud meist teavad ka väljendit, et naise ja mehe vahel saab olla sõprus, kuid mehe ja naise vahel mitte.
On see siis nii, et varem või hiljem lähedane sõprus siiski veel lähedasemaks muutub ning ikkagi kirg lõkkele lööb?

Minu juurde satub sageli inimesi, kes on jõudnud teelahkmele. Kuidas jätkata sõprusega kui tegelikult on tunded muutunud sõbra suhtes enamaks. Paraku kaasneb igasuguse suhtega alati risk, et see ei pruugi jääda igaveseks. On see siis sõprussuhe või paarisuhe. Miski pole ju tegelikult igavene ega tule 100%se kindlusega. Kindlad on vaid maksud ja surm siin ilmas. Kuid kas võtta risk?

Kui minna sõprusega edasi paarisuhteni ja see purunema peaks, siis on oht, et kaotad ka sõbra. Samas kui sõber on just see inimene kellele saad alati olla kindel, kes sind alt ei vea, peab kinni lubadustest, on alati olemas ja tead, et tema see õige on kellega oma elu ja teekonda jagada soovid?

Mina leian, et kui sellised tunded on tekkinud, siis on õige nendest rääkida. Eelkõige peaks kahe sõbra vahel olema ausus ja usaldus. Kui julgust on piisavalt, siis minnagi edasi. Anda võimalus. Nagu öeldakse, siis kes ei riski, see šampust ei joo.

Teine variant on muidugi see, et teisel poolel ei ole selliseid tundeid. Kuidas siis sõprusega edasi minna? Oma tunded alla suruda ja unustada või rikub see sõpruse igaveseks?
Jällegi leian, et see on miski mis ei peaks rikkuma sõprust, kuid kindlasti tekitab komakoha suhtesse. Mingi aja peale võivad need tunded lahtuda ja pakub hiljem hoopiski nalja, et nii oled tundnud, kuid teinekord rikub see siiski sõpruse, sest südant ei saa ju sundida ja teineteisele otsa vaadates tilgub ühel osapoolel süda verd.
Keeruline on see teema igaljuhul.

Inimesed on erinevad ja lahendavad olukordi erinevalt, kes emotsionaalselt, kes ratsionaalselt. Siinkohal on oluline jääda iseendaks ning teha otsused sellepealt mis pikas perspektiivis siiski südamele rahu jätavad. On see siis võimaluse andmine või hoopiski tunnete summutamine?

Kas oled kunagi armunud oma sõpra?