Ämmaga läänerindel muutuseta

Ohohoo kui palju lugusid jõuab minuni, kus inimesed ei tule toime oma ämmaga. Eriti ei tule naised toime oma meeste emadega. Ämm kipub sekkuma ja organiseerima, pidevalt helistama ja korraldama oma poja elu. Kas ikka kõht on täis ja puhtad riided seljas. Väga väga halb lugu. Ema ei ole oma lapsest õigel ajal lahti lasnud, ehk kui laps saab täisealiseks. Eriti ränk on siis kui veel oma miniat hakatakse maatasa tegema, andma märku, et ta pole piisav, ei oska süüa teha, koristada, pesu pesta ega hoolitseda tema pojakese eest. Tipp on veel see kui ämm hakkab sekkuma ka lastekasvatusse. Selliste suhete puhul tuleb kiiresti tegutseda, et lahendus saada, sest muidu on suhe varsti karil ja nii saab see olema kõikide suhetega.

Miks selline olukord tekib?
Tegelikult on põhjus üsna lihtne. Kui me sünnime, siis meil on füüsiline nabanöör kui ka energeetiline. Energeetiline nabanöör tuleb samuti läbi lõigata, et inimene saaks oma ellu astuda. Selle läbilõikamine toimub lihtsalt ajas. Ehk kui nooruk on juba täisealiseks saamas, siis on aeg anda talle vabad käed otsustamaks ning proovimaks ise. Kui ema oma last oma ellu ei lase, sest ei usalda teda, siis jääbki ta kinni hoidma. Nii hakkavad suhted lagunema ja inimene jääbki sisemiselt lapseks ning vajab pidevalt tuge ja toetust, et uusi otsuseid vastu võtta. Ema võib tunda, et ta pole lapsele andnud piisavalt ja jätkab õpetamist ka täiskasvanu eas.

Loomulikult me jääme oma vanematele alati lasteks ning päritoluperekonda kuulumine on väga oluline, aga süsteem peab olema korras, et ta toimiks.
Paljud suhted purunevad põhjusel, kus naine seab mehe ultimaatumi ette, kas naine või ema. Sellise ultimaatumi esitamine pole aga mõistlik, kuna inimesel on siinkohal kaks südametunnistust, üks kuulub päritoluperekonna juurde ja teine oma perekonna juurde. Seal ei saa valida.

Kuid mida ikkagi teha ämmaga, kes sekkub liiga palju?
Tegelikult on parim viis selleks konstellatsioonis läbi teha “oma ellu astumine”. Seda siis sellel kaaslasel, kelle ema on tulnud suhtesse kaasa.
See loob lapse ja vanemate vahele normaalse suhte, kus vanemad ei ole oma laste külge enam klammerdunud ja vastupidi. Samuti võib tunnistada oma ämmale, et ta on oma lapsele parim ema ja et sa ei soovi ta kohta endale vaid jääd kaaslase rolli. Nii kaob ka vastastikkune armukadedus ja võistlemine ning suhtlus normaliseerub.

Kui teie ämm on aga super, nii nagu minul, siis olge temaga hea ja lahke ning hoidke teda väga! ❤️

Kuidas on teil lood oma ämmaga?