Naabrid

Naabrid – vot see on minu enda jaoks väga põnev teema.
Ma arvan, et me kõik oleme vähemalt korra elu jooksul puutunud kokku kohe eriti veidra naabriga.
On naljakaid lugusid, on imelikke lugusid, hirmuäratavaid ja ka päris koledaid.

Inimesed on väga erinevaid ja nii palju kui on inimesi, on ka eriarvamusi.
Mina täna enam ei kujuta ette elu kortermajas. Ma olen alati olnud eramaja inimene. Mulle meeldib aed, privaatsus, ruum ja vaikus kui ma seda soovin. Kortermaja seda mulle ei võimalda.

Naabritega pole mul just alati vedanud, ikka on mõni kes tekitab peas suure küsimärgi. Mul on olnud naabreid kes on vägivaldsed, hullud, kurjad, ülimalt toredad ja ka neid kes on lihtsalt kohutavalt tüütud.

Kui oluline on aga naabriroll meie elus?
Naabrid mõjutavad meie igapäeva elu üsna palju. Kui on viisakad ja toredad inimesed, siis on hästi, aga kui see teine pool seinast või aiast nii väga tore pole ja pigem peavalu tekitab, siis jõuavad inimesed üsna tihti küsimuseni, et mis nüüd edasi saab, kas müüa maha oma kodu ja minna mujale või hakata asja kuidagi teisiti lahendama?

Kurb on kuulda kui inimesed sellise küsimuseni jõuavad kellegi teise eluviisi tõttu. Ka mina olen oma kodust kaks korda loobunud just naabrite tõttu, sest olukord muutus väljakannatamatuks. Kuulda kuidas naabrinaine igal õhtul peksa saab või naabrimees ei luba sul külalisi kutsuda, sest kardab oma korteris koroonat on üsna kurnav. Samas naabrid kelle kodu on ööklubi pole samuti kaua talutav. Ikka jõuan ma selle mõtteni, et tahan elada metsas oma majas nii, et naabriteks on vaid metsloomad, kuigi jah, ka nemad võivad üllatada.

Oma töös kohtan ma inimesi, kes tahavad elada rahulikult ja vaikselt, aga üleaia rahvas mitte nii väga. Kuidas siis naabrist rahu saada?
Mõistlik on alustada lahendamist viisakast vestlusest.
Kui aga naaber on pigem pahatahtlik ja tõsimeeli segab igapäeva elu, siis on erinevaid nippe kuidas ennast ära eraldada kurjast ja kuidas oma kodu kaitsta.

Kolm põhilist kaitseelementi mida mina kasutan ning soovitan ka sul kasutada on sool, musta töötlemata turmaliini puru ja pihlakamarjad. Eelkõige kõiki neid kolme koos, tehes neist segu suurde kaussi ning käiia ja puistada see oma maa piirile ja uksealule. Sellega loome me oma kodule mulli, mis eraldab meid kurjast ja muust maailmast.
Kui aga elad korteris: pane omale põrandapesuks kaussi leiget vett. Sinna sisse lavendlit, kas õlina või taimena, pihlakamarju ja meresoola kui on töötlemata turmaliini, siis ukse juurde mõlemale poole tükk.

Oma kodus soovitan alati hoida pihlakaoksi ja meresoola kotti. Isiklikuks lemmikuks on kaitsenukud.

Kuidas aga tulla toime lärmakate ja kiuslike naabritega? Vot selleks on juba teistsugused rituaalid ja täna ma neid siin ei õpeta, aga kui mure on suur, siis kirjuta. Kuid siiski panen südamele, et viisakalt ja kenasti inimestega rääkimine on esimene samm ning iga lollusega ei pea kaasa minema!
Jätkuvalt viime maag Geit Eeroga läbi ka koduvisiite ning kodupuhastusi.

Lisaks: kahjuks saan ma ka pahatahtlikke soovidega kirju, kus palutakse mul naabritele kurja teha. Ma ei tee mitte kunagi mitte kellelegi kurja, ega toeta ühtegi kurja tegevat loitsu ega rituaali. Nende kirjadega palun mitte tülitada.

Seniks aga oleme ise lahked ja viisakad, siis ollakse ka meiega! Ja ärme piilu, mis see naaber õhtuks sööb 🙂